piątek, 4 maja 2018

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty?

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty i po co to robić? Kredyt konsolidacyjny to kredyt na spłatę nie tylko drogich kredytów i pożyczek: gotówkowych, samochodowych, ratalnych, hipotecznych, zaciągniętych dawno temu. Konsolidacja kredytowa umożliwia również obniżenie raty kredytowej.

gdzie najlepiej skonsolidować kredyty

W jaki sposób następuje obniżenie raty kredytowej? Banki mogą zastosować jedno z poniższych rozwiązań:

1) Pierwszym z nich jest wydłużenie okresu kredytowania

  • obniżka raty,
  • większy całkowity koszt - więcej zapłaconych odsetek od kredytu.

2) Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie niższego oprocentowania.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego jest mniejsze niż w przypadku dotychczasowo spłacanych kredytów i pożyczek.

3) Rodzajem kredytu konsolidacyjnego jest również kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Jest to kredyt zabezpieczony hipoteką: jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy (hipoteczny) lub zabezpieczeniem jest nieruchomość. Takie kredyt może być spłacany nawet i przez 20-25 lat.

Nieruchomość przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym nie musi należeć do kredytobiorcy.

W przypadku braku nieruchomości, można skorzystać z kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. I to jest najpopularniejszy kredyt konsolidacyjny. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat, a maksymalna kwota konsolidacji nie przekracza 150 000 zł. Chociaż są oferty konsolidacyjne nawet i na 200 000 zł, ale nie większe.

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty. Tani kredyt konsolidacyjny

Pytanie: gdzie najszybciej uzyskać kredyt konsolidacyjny nie jest aż tak ważne, jak pytanie gdzie będzie najtaniej? Należy zawsze szukać kredytu o jak najniższych kosztach całkowitych. Trudno jest znaleźć ofertę bez konieczności ponownego płacenia prowizji za kredyt, ale porównanie kredytów konsolidacyjnych umożliwi znalezienie korzystniejszej oferty. Jeżeli nie potrzebujesz dodatkowej gotówki, to nie korzystaj z takiej opcji: będzie większa rata i w konsekwencji jeszcze droższy kredyt. Konsolidacja ma przecież pomóc w odzyskaniu płynności finansowej, a nie jeszcze większe pogrążanie się w zobowiązaniach.

Najczęściej konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, zadłużenie w kartach i na rachunkach bankowych oraz kredyty mieszkaniowe.

Aplikuj o kredyt konsolidacyjny w jednym z poniższych banków:

Warto czy nie warto konsolidować zobowiązania?

Oferta kredytowa czy szerzej, sama konsolidacja, powinna być decyzją indywidualną i zaleć od konkretnej sytuacji finansowej. Jeżeli JUŻ nie radzisz sobie ze spłatą zobowiązań, masz zaległości w zapłaceniu rat, to z dużym prawdopodobieństwem takiego kredytu nie otrzymasz. Każda decyzja kredytowa, którą podejmuje bank, zależy od oceny zdolności i wiarygodności kredytowej (m.in. ocena historii kredytowej w BIK).

Uwaga! Nie sięgaj po pożyczki pozabankowe, aby uregulowania raty. Jest to prosta droga do wpadnięcie w pętlę zadłużenia, z której jest bardzo trudno wyjść! Skontaktuj się z wierzycielami i podejmij działania mające na celu restrukturyzowanie zadłużenia.

Czy konsolidacja jest konieczna?

Przeczytaj szczegółowo na blogu więcej: W jakich sytuacjach konsolidacja kredytów jest konieczna?, natomiasat kiedy spłacasz kredyty terminowo, ale widzisz, że łączna wysokość rat stanowi duże wyzwania finansowe, to można zastanowić się nad ich skonsolidowaniem.

Kredyt konsolidacyjny to nie jest sposób na wyjście z zadłużenia, bo dług pozostaje, ale możliwość odzyskania płynności finansowej. Twoje dotychczasowe, wybrane kredyty, zostaną spłacone nowym kredytem, a rata może być obniżona, dzięki wydłużeniu okresu kredytowania. W ten sposób strona wydatkowa w budżecie domowym powinna ulec znacznemu zmniejszeniu.

Minus konsolidacji? Oczywiście to koszt kredytowy, podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu. Na jego całkowity koszt wpływają najczęściej odsetki oraz mogą wystąpić opłaty dodatkowe, np. prowizja. Im dłużej będziesz spłacać kredyt, to rata kredytowa będzie mniejsza, ale jednocześnie wzrasta koszt takiego kredytu, ponieważ zapłacisz więcej odsetek (a musisz wziąć pod uwagę, że kredyty konsolidacyjne są spłacane średnio dłużej niż kredyty gotówkowe).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz