środa, 6 lutego 2019

Kredyt Konsolidacyjny - Zamień Swoje Kredyty Na 1

Kredyt Konsolidacyjny. Zamień swoje wszystkie kredyty na jeden kredyt. Wybór odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego i skorzystanie z właściwej oferty bankowej jest bardzo ważne.

kredyt konsolidacyjny - zamień swoje kredyty na jeden

Istotne jest czy wybieramy kredyt konsolidacyjny gotówkowy czy hipoteczny. Jaki system rat wybieramy? Raty równe czy malejące. Oprocentowanie stałe czy zmienne? W przypadku, gdy zdecydujemy się na stopą zmienną, to wiąże się z ryzykiem wzrostu stopy procentowej (w długim terminie jest to nieuniknione), a to oznacza większe raty kredytowe.

Niektóre banki konsolidują również zadłużenie na ROR i kartach kredytowych. Inne mają tylko i wyłącznie konsolidację kredytów gotówkowych, samochodowych i hipotecznych. Należy zatem sprawdzić ofertę kredytów konsolidacyjnych, sprawdzić banki i dopiero po przeprowadzonej analizie wybrać bank i wówczas jest szansa, że jest to korzystny kredyt konsolidacyjny.

Jakie jest przeznaczenie pożyczki gotówkowej? Dowolny cel. Przegląd aktualnych propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych.

Konsolidacja kredytów?

W największym skrócie można napisać, że konsolidacja polega na spłaceniu "starych" wybranych kredytów, nowym kredytem. Dzięki takiemu rozwiązaniu spłacasz tylko jeden kredyt i do tego rata kredytowa może być znacznie mniejsza niż suma rat, które spłacałeś przed konsolidacją. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wydłużeniu czasu spłaty nowego zobowiązania.

Faktycznie, jeżeli już spłacasz kilka rat kredytowych, a do tego dochodzi jeszcze zadłużenie na kartach kredytowych i w rachunkach ROR, to warto wziąć pod uwagę skonsolidowanie tych wszystkich produktów.

Tym bardziej, że zwykła konsolidacja gotówkowa jest prosta i szybka (hipoteczna jest bardziej sformalizowana). Wniosek o kredyt konsolidacyjny niewiele się różni od wniosku o kredyt lub pożyczkę gotówkową - najczęściej dodatkowo należy podać kredyty/pożyczki, które mają zostać zamknięte.

Banki oczywiście same wyznaczają rodzaje zobowiązań, które można skonsolidować, określają minimalne i maksymalne wysokości możliwej konsolidacji.

Warto jeszcze dodać, że:

  • są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Pierwszy jest najbardziej popularny, ponieważ nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń (ale nie może być skonsolidowany kredyt mieszkaniowy). Drugi - hipoteczny, zabezpieczony jest hipoteką na nieruchomości.
  • im dłuższy jest czas spłaty kredyt, tym oczywiście rata będzie mniejsza, ale zwiększy się koszt odsetek.

Pamiętaj, że skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, również wymaga zdolności i wiarygodności kredytowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz