Oprocentowanie pożyczki pozabankowej to nie jedyny parametr pożyczki pozabankowej. Jest również wiele pozostałych czynników, które wpływają na koszty pożyczki gotówkowej. Są to między innymi: opłaty za rozpatrzenie wniosku, opłata przygotowawcza czy ubezpieczenie pożyczki. W wielu firmach koszty związane z obsługą domową są cedowane na klienta.
Ważne jest zawsze to, aby pamiętać o tym, że musisz oddać swoje pieniądze i to więcej niż pożyczysz.
Pożyczki pozabankowe. Wskaźnik RRSO
Rzeczywista stopa procentowa (RRSO) również nie jest do końca sprawdzającym się wyznacznikiem pożyczki. O ile dobrze się sprawdza w pożyczkach bankowych, to w przypadku pożyczek pozabankowych prowadzi do pewnego przekłamania, ponieważ są to krótkoterminowe zobowiązania (od 1 dnia do kilku tygodni). Lepiej jest zatem skorzystać z całkowitych kosztów pożyczki, ponieważ to lepiej obrazuje koszt takiej pożyczki. Od razu widać, że w tej firmie zapłacimy za pożyczkę 120 zł, a w drogiej 90 zł.
Pożyczki pozabankowe firm pożyczkowych w internecie: krótkoterminowe i ratalne.
Chwilówki i pożyczki ratalne. Na co zwracać uwagę
Przy wyborze pożyczki pozabankowej należy zwrócić uwagę na tabelę opłat i prowizji. Zwłaszcza na opłaty w przypadku przedłużenia okresu spłaty, wezwań do zapłaty, itp. Konieczne jest, aby dokładnie zapoznać się z umową, zanim zostanie podpisana i poprosić o dokładne przedstawienie kosztów całkowitych - dokładnie wiedzieć, ile WIĘCEJ będziesz musiał oddać firmie pożyczkowej.
Pożyczki pozabankowe. Świetna reklama to nie wszytko
Nigdy nie kieruj się przy wyborze pożyczki, reklamami typu "darmowa pożyczka pozabankowa". Omijaj ogłoszenia "na słupie" z podanym tylko numerem telefonu lub darmowym mailem. Korzystaj z usług firm, które działają już znaczny okres czasu na rynku (a są, które działają już kilka lat), mają swoją siedzibę, stronę www, telefon i skrzynkę mailową na adresie domeny. Kieruj się podejściem racjonalnym do ofert pozabankowych i z chłodną kalkulacją. Nie potrzebujesz pilnie pieniędzy? Nie pożyczaj!
Pamiętać należy także, ze zgodnie z Ustawą Konsumencką, można odstąpić od pożyczki w terminie 14 dni od jej zawarcia.
Sprawdź również: Jaki bank polecacie na kredyt gotówkowy - jeżeli masz odpowiednią zdolnośći i wairygodność kredytową.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz