Kredyt hipoteczny? Niektóre osoby łapią się za głowę myśląc o całej procedurze i formalnościami związanymi z uzyskaniem kredytu hipotecznego.
Tak, to prawda, ilość potrzebnych dokumentów i zaświadczeń, które należy przygotować dla banku jest duże i jednocześnie czasochłonne. Być może lepiej umówić się z pośrednikiem finansowym, który pomoże w wyszukaniu kredytu na zakup mieszkania i udzieli wszelkiej niezbędnej pomocy od samego początku, aż po złożenie wniosku kredytowego w banku.
Dlaczego warto jest jest wybrać pośrednika?
Przede wszystkim dlatego, że dokonując analizę naszej finansowej sytuacji, pomoże określić nasze potrzeby i możliwości. Dodatkowo sprawdzi naszą zdolność kredytową i porówna propozycje kredytowe w bankach. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt hipoteczny z pośrednikiem, to specjalista udzieli nam kompleksowej pomocy, od pomocy w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów, kończąc na złożeniu wniosku kredytowego w banku.
Takie spotkanie jest oczywiście darmowe, w dowolnie wybranym terminie oraz niezobowiązujące.
Pożyczka gotówkowa. Gdzie pożyczyć pieniądze? Przegląd pożyczek i kredytów oferowanych przez banki oraz pożyczek niebankowych. Również przez internet.
Dokumenty i zaświadczenia dla banku
Porównanie kredytów hipotecznych jest... najprostsze dla klientów pośredników finansowych. Wszystkich przyszłych kredytobiorców najbardziej przeraża gromadzenie niezbędnych i wymaganych dokumentów. Nie jest to, aż tak skomplikowane i nie ma ich tak naprawdę dużo. We wszystkim pomoże nam dobry pośrednik finansowy.
Z pewnością będziemy musieli przygotować dokumenty dotyczące tożsamości, sytuacji zawodowej i finansowej czy związanej z nieruchomością. Może to potrwać kilka tygodni, ale im szybciej je zgromadzimy (i w komplecie), tym szybciej bank będzie mógł procedować nasz wniosek kredytowy.
Bank po zebraniu wszystkich dokumentów przeprowadza analizę kredytową i podejmuje decyzję. Negatywna decyzja kredytowa w jednym banku nie oznacza wcale, że kredytu hipotecznego nie otrzymamy w innym banku.
Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, to umowa zostaje podpisana i kredyt wypłacony na konto sprzedającego nieruchomość.
Każdy kredyt hipoteczny można negocjować!
Warunki udzielenia każdego kredytu, również hipotecznego, można negocjować. Im lepsza jest nasza sytuacja finansowa i ocena scoringowa, tym silniejsza pozycja negocjacyjna klienta. Niższa marża kredytowa czy oprocentowanie, to mniejsza rata kredytowa. Nawet kilkadziesiąt złotych zaoszczędzonych miesięcznie mniej na kredycie, to kilka lub kilkanaście tysięcy oszczędności!